Na jihočeských silnicích se v sobotu stalo několik nehod. Musel vzlétnout i vrtulník

nehoda u Bavorova na Strakonicku (zdroj ZZS Jihočeského kraje)

JIHOČESKÝ KRAJ – Sobota se nesla bohužel ve znamení nehod motorkářů. Během dne došlo hned ke třem haváriím, kdy se motorkář střetl s osobním automobilem. Ke dvěma z nich musel vzlétnout dokonce vrtulník, který zraněné motorkáře transportoval do nemocnice.

K první z nehod došlo krátce po poledni u Bavorova na Strakonicku. Zde se srazil motorkář s osobním automobilem. „Na místo jsme vyslali vrtulník a posádku rychlé zdravotnické pomoci z Vodňan. Motorkář utrpěl zranění dolní končetiny a po ošetření a zajištění byl letecky transportován do českobudějovického traumacentra,“ popsala mluvčí jihočeské záchranné služby Zuzana Fajtlová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

nehoda mezi obcí Hrejkovice a Milevskem (zdroj ZZS Jihočeského kraje)

Před osmnáctou hodinou podvečerní se stala nehoda mezi obcí Hrejkovice a Milevskem. Motorkář byl katapultován několik metrů do pole. Zasahovala zde posádka z Milevska a lékařská posádka z Tábora. K nehodě byl následně vyslán také vrtulník letecké záchranné služby. „Starší muž při pádu utrpěl těžké poranění pohybového aparátu a podezření na zranění hlavy. Záchranáři zraněnému muži pro podání nitrožilních léku zajistili žilní vstup, zafixovali jej krčním límcem a imobilizovali vakuovou matrací. Poté jej při vědomí a ve stabilním stavu letecky transportovali do traumacentra v Českých Budějovicích,“ upřesnila mluvčí jihočeské záchranné služby.

Během poslední dubnové soboty šlo již o několikátou dopravní nehodu se zraněním, přičemž tři nehody byly právě za účasti motorek. „Apelujeme na všechny účastníky silničního provozu k maximální opatrnosti a vzájemné ohleduplnosti,“ dodává Fajtlová.

nehoda mezi obcí Hrejkovice a Milevskem (zdroj ZZS Jihočeského kraje)
nehoda mezi obcí Hrejkovice a Milevskem (zdroj ZZS Jihočeského kraje)