Paraglidista se zachytil na stromě na Znojemsku, vrtulník ho transportoval do nemocnice

Foto: HZS JMK

ZNOJMO – U obce Derflice na Znojemsku se v sobotu v důsledku povětrnostních podmínek zachytil paraglidista v koruně stromu zhruba ve výšce šest metrů.

Operační středisko záchranářů vyslalo v sobotu po třetí hodině odpoledne na Znojemsko k muži středního věku vrtulník a dvě pozemní posádky. Hasiči lezci ze stanice Znojmo se k muži přiblížili a pomocí lanové techniky ho bezpečně spustili na zem. Hasiči pomohli dostat paraglidistu dolů ze stromu. „Naši zdravotníci pacienta zkontrolovali, poskytli mu kyslíkovou terapii, zafixovali jej a po ošetření muže ve vážném stavu letecky transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno,“ popsala mluvčí záchranářů Michaela Bothová. „Zajímavostí bylo, že si muž zavolal sám o pomoc přes aplikaci Záchranka. Tím celou situaci ulehčil, protože jsme znali jeho přesnou polohu,“ upřesnil mluvčí hasičů Štěpán Komosný.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Foto: ZZS JMK