Olomouc si připomene Den vítězství pietními akty na několika místech ve městě

Věnec – trikolora
Ilustrační foto

OLOMOUC – Olomouc si připomene jednu z hlavních historických událostí nejen České republiky, ale i Evropy – konec 2. světové války v roce 1945. Den vítězství, který připadá na pondělí 8. května, si připomene prostřednictvím pietních aktů na několika místech ve městě.

V 9 hodin se uskuteční pietní akt u Památníku obětem světových válek v Olomouci – Řepčíně ve Svatoplukově ulici. U památníku budou položeny věnce a kytice, památka padlých se uctí minutou ticha. Nakonec zazní státní hymna. Za statutární město Olomouc se zúčastní náměstkyně primátora Kateřina Dobrozemská.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

V 10 hodin proběhne pietní akt u Památníku obětem 2. světové války na Ústředním hřbitově v Olomouci – Neředíně. Po zahájení budou položeny věnce a kytice u památníku, památka padlých se taktéž uctí minutou ticha. Budou následovat proslovy představitelů státní správy, samospráv a spolků a nakonec zazní státní hymna. Pak se na Ústředním hřbitově odehraje pietní vzpomínka s položením věnců a kytic také u Památníku obětem odboje v letech 1914 – 1918  a 1938 – 1945, u Pomníku letců Hanáckého aeroklubu v Olomouci, padlých ve 2. světové válce, a u Památníku americkým letcům. Za statutární město Olomouc se zúčastní primátor Miroslav Žbánek.

V 11 hodin se odehraje pietní akt u Památníku osvobození Rudou armádou v Čechových sadech v Havlíčkově ulici. Po zahájení proběhne tiché položení věnců a kytic. Za statutární město Olomouc se zúčastní náměstek primátora Otakar Štěpán Bačák.