Během investování na internetu ztratil muž z Blanenska více než 800 tisíc korun

ilustrační foto

BLANSKO, BRNO, HODONÍN – V minulých dnech se opět stalo několik lidí z Jihomoravského kraje obětí podvodníků na internetu, kterým sedli na lep.

Seznámení prostřednictvím aplikace na mobilním telefonu dostalo pro sedmadvacetiletého muže z Blanenska po dvou dnech zajímavý náboj. Nová známost se v konverzaci zmínila o atraktivní investici do kryptoměn. Nabídla muži také pomoc a společně tedy zřídili vše potřebné, včetně založení účtů. Na nich pak muž obchodoval a mohl i sledovat, s jakou úspěšností zhodnocuje vložené peníze. Během měsíce odeslal na účty více než 800 tisíc korun. „Až když se virtuální přítelkyně odmlčela a jeho obchodní účty byly nedostupné, pochopil, že naletěl podvodníkovi,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Skoro čtvrt miliónu korun ztratil devětatřicetiletý muž z Brněnska. Ten zatoužil po na internetu nabízeném osobním automobilu Ford. Ve výhradně elektronické komunikaci se s prodávajícím dohodli na podmínkách obchodu. Po sepsání smlouvy už nic nebránilo jeho realizaci a platbě. Kupující tedy nejdříve zaplatil dohodnutou prodejní cenu a následně i částku za tranzitní pojištění. Potom přestal prodávající komunikovat.

Kuchyňský dřez nabídl k prodeji v internetové aplikaci sedmatřicetiletý muž taky z Brněnska. V reakci na něj se začal velmi brzy odehrávat kriminalistům důvěrně známý scénář. Přihlásil se zájemce, který nabídl zajímavé podmínky a navrhl doručení zboží prostřednictvím kurýrní služby. Prodejce vyplnil požadované údaje včetně přístupových kódů k platební kartě a internetovému bankovnictví. Pak už jen čekal na kurýra. Když ten nedorazil a prodejce si zkontroloval účet, zjistil, že z něj zmizelo skoro 40 tisíc korun. Stejný scénář se odehrál na Kyjovsku. Rozdíl je pouze v tom, že šestačtyřicetiletá žena chtěla získat stokorunu za použité dětské boty. Symbolickou cenu nezískala, ale ztratila skoro 10 tisíc korun.