Nová parkovací stání vzniknou v Bohnicích i na Ládví

Klasický obrázek mnoha sídlišť: auta stojící na trávníku, rozbité vozovky, nedostatek místa. / Zdroj: MČ Praha 8

PRAHA – Rozšířit vozovku a umožnit tak parkování dalším 30 autům, která tu dosud parkují nelegálně, chce radnice Prahy 8 v Hanouškově ulici v Bohnicích. Slibuje si od toho zvýšení bezpečnosti provozu i ochranu místní zeleně, na které auta často stojí. Podobné úpravy chystá i na dalších místech.

Problémy s nedostatkem parkovacích míst řeší Praha 8 dlouhodobě, a to nejen v Bohnicích. Lidé parkují, kde se dá, často bez ohledu na platné dopravní předpisy. Výsledkem jsou rozježděné trávníky i horší průjezdnost některých ulic. V Hanouškově ulici proto vznikne 30 nových míst pro auta, která tu budou moci stát legálně. V současné době je tu totiž kapacita pouze pro 80 aut, ale parkuje tu až 110 vozidel. „Zároveň opravíme také rozbitou vozovku,“ slibuje radní pro dopravu Tomáš Slabihoudek. Podle něj proběhnou podobné stavební úpravy i na Ládví či v dalších ulicích Bohnic. „Týkat se budou ulic Štětínské a Poznaňské v Bohnicích a Střekovské a Batličkově na Ládví,“ říká Slabihoudek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.