Řidička nedala přednost motorkáři, ten se jí vyhýbal a havaroval

Zraněnému muži poskytli první pomoc hasiči. Foto: HZS Kraje Vysočina

TŘEŠŤ – Ke zranění řidiče motocyklu došlo ve středu 24. května ráno v Třešti na Jihlavsku. Dvaapadesátiletý muž havaroval poté, co se pokusil vyhnout osobnímu autu, které mu nedalo přednost. U nehody zasahovali kromě policistů a záchranářů i hasiči.

„Po osmé hodině ráno jela sedmatřicetiletá řidička vozidla Mitsubishi s přívěsem po ulici Nerudova. Vjela do křižovatky v době, kdy jel po hlavní silnici ve směru na Telč řidič motocyklu Yamaha. Motocyklista se snažil vyhnout střetu a na vozovce havaroval,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ke srážce auta s motocyklem nedošlo. „Zraněnému motorkáři poskytli hasiči předlékařskou první pomoc a po příjezdu zdravotníků jej předali do jejich péče. Na havarovaném motocyklu provedli protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili,“ doplnila mluvčí krajských hasičů Petra Musilová. Záchranáři převezli zraněného muže do nemocnice.

Provedenými dechovými zkouškami policisté alkohol u obou řidičů vyloučili. Škoda na motocyklu byla předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun. Příčinu, průběh a všechny okolnosti nehody policie šetří.