Vyrazte za ptačím zpěvem do okolí rybníků Roudnička, Datlík a Cikán

ilustrační foto

HRADECKO – Při ranní procházce se nejen zaposloucháte do zpěvu ptáků, ale naučíte se, jak některé z nich poznat. Dále se také dozvíte spoustu zajímavostí o chování, hnízdění a ochraně poslouchaných a viděných opeřenců. Nezapomeňte vše vypukne už tuto sobotu v 7.30 hodin.

Zajímavou procházku pořádá Východočeská pobočka Společnosti pro trvale udržitelný život (STUŽ) ve spolupráci s Českou společností ornitologickou (ČSO). Čeká vás procházka nenáročným terénem v délce zhruba 3,5 kilometru, určitě nezapomeňte na dalekohled s sebou.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Průvodcem vám bude nejen Ivan Tláskal, kterého v případě zájmu o tuto zajímavou akci kontaktujte na telefonním čísle 737924523 nebo na emailu: ivantlaskal@seznam.cz. Akce bude odložena pouze v případě vytrvalého a hustého deště v době srazu.

Místo srazu je zastávka MHD č. 16 „U Rybníka“ v těsné blízkosti rybníka Roudnička. Souřadnice místa srazu: 50.4282719N, 15.8173681E.