Děti dostaly ke svému svátku dárek o dva dny dříve

Foto: Oficiální www města Náchod

NÁCHOD – Netradiční překvapení dostaly děti z místní mateřské školy k mezinárodnímu dni, který patří právě jim. Mohly se radost z nových doplňků na hřišti, které byly financovány z dotací.

Žáci z MŠ Alšova dostaly dárek ke Dni dětí již v úterý 30. května, a to dva nové herní prvky v podobě dřevěného altánu a kuličkové dráhy. Na oslavu přišli také zástupci města, aby dětem ukázali zmodernizovanou zahradu. „Kuličková dráha je určena přímo pro hru s vodou, děti seznámí s jejími vlastnostmi, zjistí, co plave a co se potápí, jaká je energie vody a jak s vodou hospodařit. Prvek lze zároveň využívat právě i jako kuličkovou dráhu a děti tak seznámí s fyzikálními jevy. Nový dřevěný altán dětem poskytne stinné místo na zahradě a zároveň zajistí prostor pro relaxaci nebo individuální a skupinovou spontánní hru,“ dodává za město Nina Adlof.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.