Mistrovství světa, ale i prodejní jarmark. Zámek ve Světlé ožije sklářskými slavnostmi

Ilustrační foto

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU – Areál zámku ve Světlé nad Sázavou bude v pátek a v sobotu centrem oblíbených sklářských slavností. U příležitosti Mistrovství světa v broušení skla si návštěvníci užijí Sklářský den s jarmarkem a doprovodným programem.

Slavnosti odstartují v pátek 2. června již 9. ročníkem Mistrovství světa v broušení skla, které organizuje významná světelská sklářská firma Bomma. Ještě tentýž den budou v zámeckém rytířském sále vyhlášení vítězové a poté se vítězná díla stanou součástí zámeckých expozic.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V sobotu 3. června se návštěvníci mohou těšit na prodejní jarmark, který potrvá od 10 do 17 hodin. Účast přislíbilo více než dvacet výrobců skla a sklářských mistrů, kteří na nádvoří zámku osobně představí své produkty, a někteří z nich dokonce návštěvníkům nabídnou píšťalu k vyfouknutí vlastního díla nebo umožní jeho dotvoření malováním, broušením či rytím.

Pro ty, kteří stále ještě váhají, zda do Světlé vyrazit, máme i další zajímavosti. V zámeckém parku právě rozkvétají rhododendrony, což bývá každoročně velkým turistickým lákadlem. Zámek zároveň zpřístupnil novou kuriozitu, oranžérii s papoušky, jezírkem a desítkami rostlin ve skleníku. Otevřeny pro veřejnost budou i nově zrekonstruované sály, včetně hudebního salonu, a stále ještě novotou vonící koloniál a vetešnictví.

A jaké by to byly slavnosti bez dobrého jídla a pití! V kavárně Zámecká na nádvoří se samozřejmě bude grilovat, udit, čepovat pivo a na své si přijdou i milovníci kávy a sladkých zákusků.