Řidička zavadila zrcátkem o chodce. Policistům přiznala, že před jízdou pila

Ilustrační foto

TŘEBÍČ – Se dvěma promile sedla v úterý večer za volant osobního auta šestapadesátiletá řidička na Třebíčsku. Řízení pod vlivem nezvládla, když se nestihla včas vyhnout procházejícímu chodci.

Nehoda se stala v úterý 29. května kolem osmnácté hodiny večer v obci Opatov. „Řidička při jízdě na přímém úseku místní komunikace vlivem své opilosti nezvládla řízení a došlo ke střetu pravým předním zrcátkem o ruku chodce, který šel při levém okraji vozovky v opačném směru jízdy,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Chodec nehodu nahlásil dodatečně policistům v Třebíči. Řidička musela podstoupit test na přítomnost alkoholu. „Dechová zkouška vykázala hodnotu 1,95 promile alkoholu. Opakovaná dechová zkouška byla také pozitivní a vykázala hodnotu 2,03 promile. Řidička řízení vozidla doznala a uvedla, že alkohol před jízdou požila,“ doplnila mluvčí. Policie nyní zjišťuje další okolnosti nehody.