Ve Žďárských vrších řádili motorkáři. Poznáváte je?

Foto: Policie ČR

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Čtyři jezdci na motocyklech vyrazili v neděli odpoledne do chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Porušili tak zejména zákon o ochraně přírody, za což jim hrozí pokuta. Policie zveřejnila fotografii a potřebovala by zjistit jejich totožnost.

Policisté přijali v neděli 28. května po druhé hodině odpoledne oznámení o čtyřech osobách na terénních motocyklech, bez osazených registračních značek, pohybujících se ve Žďárských vrších v lokalitě západně od žluté turistické značky vedoucí z Fryšavy pod Žákovou horou na Devět skal, kdy následně odjeli směrem na lokalitu Blatka,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Tím, že se motorkáři pohybovali přímo v chráněné krajinné oblasti, porušili kromě lesního zákona i zákon o ochraně přírody a krajiny, za což může hrozit pokuta až do výše 10 tisíc korun. Žádáme občany, kteří motocyklisty poznají nebo mají informaci o tom, kde se v současné době nacházejí či pohybují, aby se přihlásili na tísňové lince 158,“ dodala mluvčí.