Historický šerm, průvody i koncerty obohatí slavnosti v Prachaticích

PRACHATICE –  Víte, jak jsou oblíbené Slavnosti solné Zlaté stezky? Tak, že se letos pořádají již jednatřicátým rokem! Ať už jste je někdy zažili, či o nich slyšíte poprvé, neváhejte se tam vydat. Potkejte postavy v historických kostýmech, obdivujte umění skupiny historického šermu a rozhýbejte tělo na koncertech. Stačí si vybrat to správné místo!

Velké náměstí je místem, odkud se vydá na cestu slavnostní průvod. Chcete-li být jeho součástí, budete potřebovat kostým, který si můžete též zapůjčit v informačním centru. Své vystoupení vám tu předvede i skupina historického šermu Fedrfechtýři a rozhýbat těla můžete s hudební skupinou Cink. Ještě neznáte folklór z oblasti Bretaně, Skotska a Irska? Pak si počkejte na vystoupení mladých muzikantů ze skupiny Beltina. Na závěr prvního večera se ještě můžete těšit na jihomoravskou skupinu Tempus, která vás vezme za středověkým rockem, a Kiss Forever Band. Areál Parkán přivítá, jak jinak, kapelu Parkán, a chytlavými refrény a výraznými melodiemi tu potěší milovníky rocku s prvky funky Lucky Brew.

Druhý den se do průvodu zapojí i partnerská města Ignalina a Zvolen, přijede také Tereza Mašková, bubeníci ze Švýcarska a Monkey Bussines. Pivovarská zahrada bude během Slavností solné Zlaté Stezky od 23. června vyhrazena dechovce a hospicový park bude patřit dětem.