S komplicem kradla alkohol, s otevřenou lahví pak provokovala policisty

Ilustrační foto

HAVLÍČKŮV BROD – Policejní hlídka vyjížděla v sobotu večer do obchodního domu v Havlíčkově Brodě, kde pracovník ostrahy přistihl muže a ženu při krádeži. Opilá zlodějka, která odmítala spolupracovat a dělala schválnosti, skončila na záchytce.

„V sobotu 3. června kolem osmé hodiny večer v prodejně na ulici Bělohradská dvojice společně odcizila uzeniny a alkohol tak, že žena zboží vložila do batohu, který měl na zádech její známý. Následně prošli přes pokladní zónu, aniž by za zboží zaplatili,“ uvedla mluvčí policie Michaela Lébrová s tím, že škoda byla vyčíslena na téměř šest set korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Podezřelé dvojice si všiml pracovník ostrahy a přivolal policejní hlídku. „Čtyřiatřicetiletá žena nespolupracovala, odcizené zboží vysypala na zem, následně otevřela lahev alkoholu a alkoholem potřísnila pracovníka ostrahy i zakročujícího policistu,“ doplnila mluvčí. Policisté u ženy provedli dechovou zkoušku, která ukázala 2,38 promile alkoholu.

Ze svého alkoholového rauše se tak výtržnice musela vyspat na záchytce a po vystřízlivění se dozvěděla, že je podezřelá ze tří přestupků, a to proti majetku, občanskému soužití a veřejnému pořádku. Její osmadvacetiletý komplic skončil o něco lépe, jen s podezřením z přestupku proti majetku.