Cyklista na Havlíčkobrodsku havaroval do příkopu, další se vyboural na Žďársku. Mohl za to alkohol

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

KRAJ VYSOČINA – Dvě nehody opilých cyklistů zaměstnaly tento týden policisty na Vysočině. První se stala ve středu odpoledne u Chotěboře na Havlíčkobrodsku, ke druhé došlo ve čtvrtek večer v obci Svratka na Žďársku. Oba muži skončili v nemocnici.

„Ve středu 19. července krátce před jednou hodinou odpoledne přijali policisté oznámení o havárii cyklisty, ke které došlo mezi obcemi Chotěboř a Horní Sokolovec,“ uvedla mluvčí policie Michaela Lébrová. Sedmapadesátiletý cyklista vyjel nepřiměřenou rychlostí ze zatáčky a následně havaroval do příkopu. Při nehodě se zranil, záchranáři jej museli převézt do nemocnice k ošetření. Dechová zkouška ukázala 2,37 promile alkoholu a opakované zkoušky hodnoty ještě vyšší.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Podobně dopadl i mladý muž, který havaroval ve čtvrtek 20. července po jedenácté hodině večer v obci Svratka na Žďársku. „Devětadvacetiletý cyklista vlivem nepřiměřené rychlosti dostal na komunikaci, kde se nacházel štěrk, smyk, který nezvládl a upadl na komunikaci. Při havárii došlo ke zranění cyklisty, který byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do novoměstské nemocnice,“ doplnila mluvčí.

I tento hříšník měl pozitivní test na alkohol, v jeho případě ukázal 2,70 promile, a potvrdila ho i opakovaná zkouška. Oba muži jsou nyní podezřelí ze závažného přestupkového jednání na úseku dopravy.