Opilý řidič naboural auto na parkovišti, vinu chtěl hodit na kamaráda

Foto: Policie ČR

ZLÍN – Velmi vykutálenou výmluvu vymyslel sedmapadesátiletý muž ze Zlína, který pod vlivem alkoholu naboural na parkovišti do cizího auta. Jeho jednání však sledoval svědek, který tak přispěl k objasnění havárie.

Na služebnu městské policie na Jižních Svazích se v úterý odpoledne dostavil muž, který nalezl mobilní telefon. Po zjištění majitele se strážníci dohodli s vlastníkem na čase a místě, kde mu telefon vrátí.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po přibližně půlhodině jela hlídka za majitelem telefonu na smluvené místo, kterým bylo jedno z tamějších parkovišť. „V okamžiku, kdy sem strážníci dorazili, neuniklo jejich pozornosti, že jedno z vozidel narazilo do druhého. To vzápětí potvrdil i majitel telefonu, který zde při čekání na strážníky viděl nehodu na vlastní oči,“ sdělil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Po vrácení mobilu majiteli se tak hlídka začala věnovat seniorovi, který se nacházel u auta. „Ten nejprve poněkud neprozíravě tvrdil, že vůz není jeho, což po chvíli sám odvolal, ale doplnil, že on jej rozhodně neřídil, ale řídil nějaký kamarád. Tuto situaci ovšem popsal svědek úplně jinak a následné orientační vyšetření prokázalo hodnotu 2,82 alkoholu v dechu podezřelého,“ vylíčil Janík.

Pro podezření z ohrožení pod vlivem návykové látky strážníci vyrozuměli Policii ČR. Ta si věc převzala k dalšímu šetření.