Jihočeští záchranáři zasahovali i při bouřce. Muže zasáhl blesk, když zavíral plechové dveře

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – Ani posádky zdravotnické záchranné služby při víkendové bouřce nezahálely. V noci ze soboty na neděli záchranáři vyjížděli k více jak devíti desítkám případům souvisejících s bouřkou. Jednalo se například o poranění elektrickým proudem, úrazy v důsledku opilosti či zranění způsobená uklouznutím na mokrém povrchu.

O výjezdech informovala mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová. „Ošetřili jsme v průběhu sobotního večera pět osob, které utrpěly zranění horních a dolních končetin poté, co uklouzly na mokrém povrchu, když šly zajišťovat zahradu či dům před nastupující bouří,“ sdělila mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jindřichohradečtí záchranáři pak ošetřili muže, jenž utrpěl poranění elektrickým proudem v momentu, kdy zavíral plechové dveře, do kterých uhodil blesk. „Byl při vědomí a mimo ohrožení života, po přednemocničním ošetření byl převezen na urgentní příjem,“ popsala Fajtlová.

Prachatičtí záchranáři zase ošetřili ženu, jenž propadla odpadovou šachtou při odstraňování následků povodně. „Tato žena utrpěla tržně-zhmožděné poranění dolní končetiny,“ uvedla mluvčí jihočeských záchranářů.

Během sobotního večera a noci pak vyjížděli k bezmála dvěma desítkám úrazů, které vznikly v opilosti – ať už se jednalo o jízdu na kole či babetě (navíc bez přileb) a následný pád, či řezná poranění od skla, například při pádu na skleněný stůl, nebo prostý pád na zem v důsledku opilosti. „Celkově jihočeští záchranáři vyjížděli během noci k třiadevadesáti případům,“ doplnila Fajtlová.