Nejlepší dny na rezervaci letu, abyste se dostali pryč z města

Beach Summer Holiday Vacation Traveling Relaxation Concept

Jestliže potřebujete na chvíli vypnout a rádi cestujete, můžete ruchu velkoměsta uniknout za pomoci letadla. Stačí si jen vybrat jednu z oblíbených destinací a hurá pryč. Pokud však nemáte na cesty mnoho financí, bude dobré, když se budete řídit při výběru letenky několika základními pravidly. Díky nim totiž můžete sehnat letenku až o několik tisíc levněji. Jestliže nevíte jak na to, nevadí. Čtěte a inspirujte se společně s námi!

Jaké časy letu nejlépe vybírat při nákupu letenky?

Při nákupu letenky bychom měli zohlednit také čas, v kterém chceme letět. I v tomto případě můžeme totiž na letenkách ušetřit nemalé peníze. Také se můžeme zaměřit na statistiky, které nám prozradí, jak moc dlouho předem se po letence poohlédnout, abychom ji zakoupili za akční cenu. Jestliže chceme létat levně, můžeme si rezervovat časy v brzkých ranních nebo v pozdních večerních hodinách. Touto dobou jsou letadla méně plná a vy tak máte větší šanci na koupi levné letenky. Do vyhledávače tak zadejte např. spojení Praha letenky levně a do příslušného filtru zadejte např. čas 1:00. Uvidíte, jaké se vám naskytnou možnosti. U různých destinací se pak liší doba, v které je dobré se po letence dívat. Všeobecně však platí pravidlo, které říká, že čím dříve letenku koupíme, tím bude levnější. Akční lety se pak objevují i v době pár dní před odletem, kdy letecké společnosti potřebují letadla naplnit.

Jaké dny jsou nejlepší pro odlety?

Možná to ještě nevíte, ale existuje statistika, která poukazuje na to, které dny jsou z hlediska vytíženosti letadla a ceny letenek nejlepší na cestování. Teď se zaměříme zejména na odlety. Chceme-li si pořídit letenky v nízké cenové relaci, měli bychom se poohlédnout po letech, které budou probíhat v úterý, ve středu a v sobotu. V těchto dnech totiž nelétá tolik osob, jako je tomu v jiných dnech, a proto se snaží letecké společnosti často naplnit letadlo. A mnohdy toho docílí právě díky snížení ceny letenek. Budete-li chtít letět např. do Holandska, můžete do vyhledávače zadat slovní spojení Amsterdam levné letenky a do příslušného políčka zadejte námi doporučený den. Naopak v pondělí a v neděli létá v letadlech statisticky nejvíce lidí. Děje se tak z toho důvodu, že lidé odlétají do práce či se vrací domů. Ceny letenek v neděli a v pondělí jsou tak logicky mnohem vyšší. Letecké společnosti vytíženost svých letadlech bedlivě sledují a pružně na to reagují. Dále musíme při rezervaci letenek vzít v potaz také hlavní sezónu. Chceme-li některou destinaci navštívit právě v hlavní sezóně, budeme si za letenky muset připlatit. I v rámci hlavní sezóny však můžete narazit na akční cenu. Dobré je, když nelpíte na jediném místě příletu nebo odletu a nebojíte se tak využít i trošku vzdálenější letiště od vašeho domova. I menší letiště mají totiž mnohdy zařízené autobusové spoje, které vás na něj i ze vzdálenějších míst dopraví pohodlně a bez potíží. A to vše za výrazně nižší cenu, než by vás stála letenka z nejbližšího letiště od vašeho domova. Ve světe letenek se tak vyplatí být flexibilní. A kdy jsou letenky statisticky nejdražší? Zapamatujte si 3 níže zmíněné termíny a pokuste se jim vyhnout.

  • letní prázdniny
  • Velikonoce
  • Vánoce a Silvestr

Jakými dalšími způsoby můžeme ušetřit na letence?

Na letence lze ušetřit i tisíce korun. Důležité je, abychom je nakupovali s rozvahou a abychom měli alespoň trochu přehled o průměrných cenách letenek do námi zvolených destinací. Na letenkách se dá ušetřit i díky dalším vychytávkám, než které jsme zmínili výše. Níže vám tedy naservírujeme některé z nich.

Používejte vyhledávač

V dnešních dnech můžete na nákup letenek využít cestovní srovnávače a vyhledávače akčních letů. Jedním ze spolehlivých cestovatelských serverů je také eSky. Díky této společnosti si můžete koupit nejen letenku za příjemně nízkou cenu, ale také ubytování. Na tomto webu si pak můžete sjednat i cestovní pojištění nebo si předem rezervovat zajímavou atrakci ve vaší cílové destinaci.

Cestujte jen s příručním zavazadlem

Abychom na letenkách ušetřili nějakou tu korunu, bude dobré, když budeme cestovat tzv. na lehko. Letecké společnosti mají velká zavazadla často hodně naceněná.

Nebojte se přestupů

Chcete-li si odpočinout od ruchu velkoměsta a nemáte moc na rozhazování, nebojte se přestupů. Při přestupech můžete prozkoumat i další zajímavé město.