Sexuální deviant z Varů se schovával v Plzni

PLZEŇ – Kriminalisté zahájili trestní stíhání osmapadesátiletého muže ze Sokolovska, kterého obvinili ze spáchání přečinů výtržnictví a znásilnění ve stádiu pokusu. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl dotyčný sexuální deviant (Libor T.) vzat do vazby. V případě prokázání viny hrozí osmapadesátiletému muži trest odnětí svobody až na pět let.

Policisté po tomto muži, který v sobotu 19. srpna v ranních hodinách masturboval na dvou různých místech v Karlových Varech a přitom obtěžoval náhodné kolemjdoucí ženy, pátrali a nakonec ho našli v Plzni, kde se schovával v bytové jednotce.

„Krátce před půl osmou ráno v sobotu 19. srpna měl muž projíždět na jízdním kole ulicí Krymská a přitom masturbovat. Kolemjdoucí ženu měl slovně požádat, aby mu s masturbací pomohla. Ta na to zareagovala tak, že vše oznámila na tísňovou linku 158. Muž následně svého jednání okamžitě zanechal a z místa odjel,“ popsal tiskový mluvčí policie Petr Nachtigal první případ.

Neuspokojený deviant se ale nenechal odradit a začal obtěžovat i další ženu.

„O zhruba hodinu později měl muž přijet na jízdním kole po Rohanově stezce nad ulicí Křižíkova v Karlových Varech k jiné ženě. V ruce měl držet své přirození, masturbovat a i v tomto případě po ženě požadovat, aby mu s masturbací pomohla. Po odmítnutí se měl muž ženu snažit uchopit oběma rukama, ovšem ta měla začít nahlas křičet, bránit se kopy a přitom muži sdělit, že vše oznámí na policii. Muž měl svého jednání zanechat a z místa odjet,“ uvedl k druhému případu mluvčí policie Petr Nachtigal.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a po pachateli intenzivně pátrají a požádali veřejnost o spolupráci. To se vyplatilo. Díky jejich poznatkům a oznámení, našli dotyčného sexuálního devianta Libora v Plzni.