Oslavte Den stromů v Kunratickém lese s dravci i netopýry!

Bez tažných koní by se pražští lesníci neobešli. / Zdroj: Lesy hlavního města Prahy

PRAHA – Jaký je rozdíl mezi arboristou a lesníkem? Jak se má člověk správně zachovat, pokud v přírodě nalezne zraněné divoké zvíře? A jaké typy budek jsou vhodné pro ptáky, kteří zalétají do pražských zahrad? To vše a mnohem více zjistíte, pokud se ve středu 20. září zúčastníte oblíbené akce spojené s oslavou Dne stromů v Kunratickém lese. Přijďte se seznámit s těmi, kdo o pražskou zeleň pečují!

Den stromů v Kunratickém lese začíná U Velkého altánu už v devět hodin. Bude zde připraveno 13 stanovišť, u kterých se návštěvníci seznámí s různými druhy činností týkajících se pražských lesů, parků a jejich obyvatel. Arboristé ukážou například stromolezeckou techniku, lesníci zase práci koní v těžko přístupném terénu. U odborníků z České zemědělské univerzity zjistíte, jak se měří les nebo jak lze při péči o něj využít drony. Podívat se budete moci na včely v proskleném úlu, k vidění zde budou také dravci, které můžete potkat v naší přírodě. Díky České společnosti pro ochranu netopýrů se setkáte se živým netopýrem a dozvíte se více také o těchto nočních savcích. Odborníci ze Záchranné stanice pro volně žijící živočichy s sebou vezmou i některého ze zvířecích pacientů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Program, který končí v 18 hodin, myslí i na nejmenší návštěvníky. Ti si pohrají se skládačkami ze dřeva či otočnými dřevěnými obrázky nebo si vyzkouší třeba dendrofon. Kdo se chce dozvědět více o jednotlivých druzích stromů, může si prohlédnout ukázky listů, šišek, dřeva i plodů. A kreativci se mohou třeba pustit do tvoření z přírodních materiálů v lesní dílničce.