V Litomyšli začal Evropský týden mobility. V MHD se svezete zadarmo

Zdroj: Pixabay

LITOMYŠL – Ve městě právě probíhá program v rámci Evropského týdne mobility. Zahrnuje MHD zdarma, otevření nové nabíjecí stanice pro elektromobily, vystoupení ZUŠ, soutěž Základních škol, sportovní den na dopravním hřišti i dopravní kurz pro seniory.

Evropský týden mobility propaguje udržitelnou městskou mobilitu s co největším ohledem na ochranu životního prostředí. „V rámci letošního ročníku se vedení města rozhodlo zaměřit na provoz městské hromadné dopravy. Zvýšení významu provozu MHD je jednoznačně cestou k udržitelné mobilitě ve městech,“ objasnila mluvčí města Petra Jiráňová. Město má v plánu docílit většího využívání MHD. Nyní máte možnost vyzkoušet jízdu zcela zdarma a vyplnit krátký dotazník kde můžete napsat své hodnocení a podněty. Najdete ho na webu města.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dnes proběhne v rámci programu i slavnostní otevření nové nabíjecí stanice pro elektromobily, která je na Zámeckém návrší a také začne na dopravním hřišti a pumptracku na Wembley sportovní den. Ve středu najdete ve Váchalově ulici otevřený infostánek odboru Školství a sociální péče, kde vás seznámí s pěstounstvím. Celý týden probíhá soutěž Základních škol Pěšky do školy a vystoupení žáku litomyšlské ZUŠ, také ve Váchalově ulici a to vždy ode dvou odpoledne do čtyř hodin. „Zapojit se ale může každý. Stačí, když například ve čtvrtek, kdy je Den bez aut nebo jakýkoliv jiný den vyrazíte na své cesty po městě pěšky, na kole, koloběžce nebo veřejnou dopravou,“ dodala Jiráňová.