Obětavě nasadili své životy v boji s lesními požáry v Řecku

Foto: HZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Na Dnech NATO v Ostravě byli oceněn jihomoravské hasiče a záchranáře za jejich obětavé nasazení v boji s lesními požáry v Řecku.

V sobotu 16. září na Dnech NATO v Ostravě ocenili ministr vnitra Vít Rakušan a generální ředitel hasičů Vladimír Vlček přes sto hasičů a záchranářů za jejich obětavé nasazení v boji s lesními požáry v Řecku. „Naše velvyslanectví v Řecku mi pravidelně předávalo informace o tom, že tam, kde jsou čeští hasiči, se řečtí občané cítí ve větším bezpečí,“ připomněl ministr vnitra Rakušan s tím, že tito oceňovaní udělali při své misi to nejlepší jméno České republice. „Hrdinové nejsou jen v učebnicích dějepisu, jsou tu vedle nás,“ doplnil na závěr své řeči. „Děkuji nejen za sebe, ale za celý Hasičský záchranný sbor ČR. Je to poprvé, kdy jsme vyrazili na zahraniční misi v tak širokém obsazení, včetně záchranářů z Prahy. Nesmírně si toho vážíme. Ukázali jsme řeckým kolegům, že také umíme hasit,“ uzavřel své poděkování Vladimír Vlček.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.