Řidiči věděli, proč prchají, měli totiž platný zákaz řízení

ilustrační foto: Policie JMK

BRNO-VENKOV – V neděli přistihli policisté na Ivančicku dva řidiče, kteří neměli za volantem co dělat, protože měli vyslovený zákaz řízení motorových vozidel.

Prvního z řidičů spatřili policisté v neděli odpoledne projíždět  Ivančicemi  postarším mercedesem. Sedmatřicetiletý muž měl zákaz řízení a byl si toho zřejmě dobře vědom. Když spatřil policisty, okamžitě zastavil a snažil se z místa zmizet po svých. To se mu nakonec i podařilo, když zaběhl do svého bydliště. Nic platné mu to však nebylo, místní policisté jej dobře znali a věděli i o jeho zákazu, takže proti němu hned zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ze stejného přečinu je podezřelý i druhý dvaatřicetiletý řidič, kterého zastavovali policisté ve Zbýšově. I tento se chtěl setkání s policisty vyhnout a začal jim ujíždět. S malým Peugeotem dojel až k místní čističce odpadních vod, kde jej odstavil a začal utíkat. Hlídka jej však po pár metrech dostihla a zadržela. „Při kontrole mu navíc vyšel i pozitivní test na drogy. Oběma mužům tak nyní hrozí až dva roky za mřížemi,“ konstatoval policejní mluvčí David Chaloupka.