VIDEO: Dodávka vezla o dvě tuny více

Foto: Policie JMK

VYŠKOV – Řidiči přetížených dodávek ohrožují sebe i ostatní. Proto se policisté s pracovníky Centra služeb pro silniční dopravu věnují kontrolám nákladních vozidel.

Koncem minulého týdne se dopravní policisté společně s pracovníky Centra služeb pro silniční dopravu na Vyškovsku zaměřili na kontrolu nákladních vozidel. Zajímali se například o technický stav zastavených automobilů a správně zajištěný náklad. Na transport masa, potravin a živých zvířat na místě dohlíželi inspektoři ze Státní veterinární správy. V hledáčku policejních hlídek byly na křížení dálnic D1 a D46 také menší dodávky. Během dopolední akce byly zastaveny hned tři dodávky, které nevyšly z kontrol zrovna nejlépe. Byly totiž přetížené. „Nejhůře ale dopadl šofér dodávky do 3,5 tuny, který byl přetížený téměř o dvě tuny. Řidič na místě musel zaplatit několikatisícovou pokutu, ale mnohem vyšší sankce ve správním řízení čeká na dopravce,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.