Vývoj módy tenisek

Většina z nás si bez nich svůj život už neumí představit. Řeč je o teniskách, které má v botníku každý z nás. Jaká je historie této obuvi a jak vypadaly vůbec první boty, ze kterých tenisky vzešly? Možná vás překvapí, že historie tenisek sahá až do 19. století.

Jaká je historie populárních tenisek?

Věděli jste, že historie klasických tenisek se začala psát již v 19. století? Ačkoliv se jejich vzhled i účel v průběhu času mnohdy značně změnil, stále lze hovořit o teniskách.

V 19. století byly vyrobeny jednoduché plátnové či plstěné boty s gumovou podrážkou, které byly primárně určeny pro sportovní aktivity, zejména pak pro tenis, takže se staly známé jako tzv. tenisové boty. Během 20. století prošly tenisky několika důležitými vývojovými fázemi, které je pomohly formovat do dnešní podoby. Ve 20. letech se začaly pomalu objevovat vůbec první modely s pryžovou podrážkou. Jednalo se o klíčový krok, jenž přinesl větší pohodlí a trvanlivost bot.

Významným mezníkem v historii tenisek byla rozhodně také spolupráce mezi firmou Converse a basketbalovou legendou Chuckem Taylorem. Ta vedla k vytvoření nezaměnitelného modelu Chuck Taylor All Stars, jenž se stal ikonickým a oblíbeným pro sport i každodenní nošení a volnočasové aktivity.

Během 50. a 60. let pak začaly být tenisky značně populární, zejména mezi mladší generací, která jim absolutně nedokázala odolat. Staly se symbolem jakéhosi rebelství a nezávislosti. Přibližně v tu dobu se na scéně objevila značka adidas představující svou vlastní verzi tenisek s gumovou podrážkou.

Součástí hip-hopové kultury se tenisky staly v 70. letech a využívaly se jako součást výrazného módního stylu. Například tenisky Chuck Taylor All Stars, adidas Superstar či Nike Cortez se staly naprostými ikonami tohoto období. V 80. a 90. letech se již tenisky staly nepostradatelnou součástí módy napříč generacemi a začaly se objevovat v nejrůznějších stylech a barvách. Velkým fenoménem byly tehdy tzv. Air Jordan, které byly společností Nike vytvořené pro basketbalistu Michaela Jordana.

V první dekádě 21. století docházelo k návratu klasických tenisek, které byly doslova kultovními nejen mezi sportovci, ale také mezi milovníky módy. Začaly se nosit během sportovních aktivit, ale byly vnímány také jako fashion prvek. Což platí dodnes, kdy si většina z nás již bez tenisek neumí svůj život představit.

Tenisky jako základ každého šatníku

Ať už dáváte přednost elegantnímu, streetovému, sportovnímu či basic stylu, bez kvalitních a dokonale padnoucích tenisek se již neobejde nikdo z nás. Pokud tedy nějaké pohodlné, stylové a originální tenisky do města i do práce také hledáte, neměla by vám uniknout nabídka internetového obchodu PRM https://prm.com/cz/k/on/boty/tenisky, kde na vás čeká široká škála dámských i pánských tenisek v nejrůznějších variantách.

Největší výhodou tenisek je, že se dají nosit téměř kamkoliv a k čemukoliv. Ať už se chystáte do kanceláře, do města, nakoupit, posedět s přáteli či na dovolenou, tenisky budou vždy vaším nejlepším parťákem na každém kroku.