Na jaře začne rekonstrukce třebíčského zimního stadionu. Potrvá dva roky

Vizualizace budoucí podoby. Foto: Město Třebíč

TŘEBÍČ – Zastupitelé města Třebíč rozhodli vyhlásit na začátku října dvoukolovou veřejnou soutěž na rekonstrukci zimního stadionu. Ta by měla odstartovat na jaře příštího roku. Třebíčské hokejisty tak čeká ještě zimní sezóna a poté se stadion na další dvě sezóny uzavře.

Projekt zahrnuje kompletní rekonstrukci zimního stadionu, včetně veškerých technologií. „To znamená opravu budovy včetně střechy a vnitřních částí, vzduchotechniku, vytápění, chlazení, ledovou plochu, elektronické systémy, gastro technologie, interiér, mobiliář, terénní úpravy areálu, vodovod, kanalizaci, plyn, teplovod, elektřinu a další,“ vyjmenovala mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová. Předpokládané náklady jsou nyní vyčísleny na 500 milionů korun. Radnice očekává, že veřejnou soutěží se oproti loňsku sníží.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Rekonstrukci plánovalo město už v loňském roce, vysoutěžená cena však byla o desítky milionů vyšší než předpoklad. Důvodem byl zejména prudký nárůst cen stavebního materiálu, ale i nestabilita v dodávkách a výrazný vzrůst úrokových sazeb. Radnice tak v prosinci zakázku zrušila a rekonstrukci odložila.

„V současné době ceny stavebního materiálu významně klesly. Do zakázek se díky stabilnějšímu trhu hlásí více firem a podmínky jsou příznivé. Proto jsme se rozhodli, že zimák začneme opravovat ihned po skončení sezóny. To znamená v jarních měsících příštího roku,“ popsal rozhodnutí města starosta Pavel Pacal.

Rekonstrukce by podle mluvčí radnice měla trvat přes dvě hokejové sezóny. Město na ni plánuje využít jak dotační peníze, tak i vlastní.

Vizualizace budoucí podoby. Foto: Město Třebíč
Vizualizace budoucí podoby. Foto: Město Třebíč
Vizualizace budoucí podoby. Foto: Město Třebíč