Policie hledá podezřelého muže z podvodu. Poškozený je lehčí o 300 tisíc!

Z bankomatu vybíral peníze, které mu neříkali pane! Foto: Policie ČR

BENEŠOV – Benešovští kriminalisté se zabývají dalším případem internetového podvodu na inzertním portále. Sedmadvacetiletý muž chtěl prodat komodu, místo toho ale přišel o téměř 300 tisíc korun.

Začátkem června se poškozený muž na bazarovém portálu snažil prodat komodu. Na inzerát se mu zanedlouho ozvala údajná zájemkyně. Poškozenému navrhla přepravu přes kurýrní službu, s čímž muž souhlasil.

Zanedlouho mu přišel odkaz, který vypadal jako reálný odkaz dané kurýrní služby a muž zde vyplnil údaje ke své platební kartě. Pachatel si ale tímto způsobem sjednal přístup do internetového bankovnictví poškozeného muže. Odtud pak odeslal částku téměř 300 tisíc korun na jiný účet.

Jak se policistům podařilo zjistit, peníze vybral z bankomatů na Praze 1 a Praze 6 neznámý muž.

Policie proto žádá o pomoc se ztotožněním podezřelého muže na fotografii. Pokud muže poznáváte, ozvěte se prosím na linku 158 nebo přímo benešovským policistům na tel. číslo 974 871 328.

Kriminalisté současně ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu, za což pachateli hrozí, v případě dopadení a prokázání viny, až 5letý trest odnětí svobody.