VIDEO: Opilý řidič se brněnským policistům prokázal falešným řidičským průkazem

Zdroj: Policie JMK

BRNO – Ve čtvrtek časně ráno všímavý řidič pohotově zalarmoval brněnské policisty. Na tísňové lince uvedl, že si na ulici Hněvkovského povšiml zvláštně jedoucího automobilu s litevskou poznávací značkou.

Řidič tohoto vozu měl mít během nejisté jízdy rozsvícená výstražná světla, a navíc pokračoval v jízdě, ačkoliv měl poničenou přední pneumatiku. Vyslané hlídky hledaný automobil zanedlouho objevily nedaleko obchodního centra. Že se řidič před jízdou řádně posilnil alkoholem, policistům potvrdila provedená dechová zkouška. Sedmatřicetiletý cizinec jim nadýchal přes dvě promile alkoholu v dechu. Jenomže na větší problém si muž zadělal po předložení řidičského oprávnění. Hned na první pohled na něm policisté objevili zásadní nesrovnalosti. „Falzifikát řidičského průkazu jim potvrdili i specialisté z cizinecké policie. Nyní mu za trestné činy ohrožení pod vlivem návykové látky a padělání a pozměnění veřejné listiny hrozí až tříletý pobyt za mřížemi,“ konstatoval policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.