Zloděj si vybral špatný cíl: Kradl peněženku muži, kterého zrovna zatýkala policie!

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Neuvěřitelnou drzost projevil kolemjdoucí v reflexní vestě! Policie zatýkala agresivního muže na tramvajové zastávce Hradčanská v Praze 6, přičemž mu vypadla z kapsy peněženka. Kolemjdoucí místo toho, aby na ni upozornil, tak ji odkopl stranou se záměrem ji ukrást. Měl však smůlu, zaměstnanec obsluhující kamerový systém na něj policii upozornil.

Podle policejní mluvčí Violety Siřišťové se incident odehrál v pondělí ráno, kdy policie vyjela na místo tramvajové zastávky, kde jedenačtyřicetiletý muž obtěžoval kolemjdoucí. Jeho agresivita se stupňovala natolik, že lidé před ním ze strachu utíkali. “Policisté muže několikrát vyzvali k zanechání protiprávního jednání, kdy muž neuposlechl a tak ho za užití donucovacích prostředků omezili na osobní svobodě,” uvedla Siřišťová.

Během zákroku policie podezřelému, který kladl aktivní odpor, vypadla z kapsy černá peněženka, čehož si všiml náhodný kolemjdoucí oblečený v reflexní vestě a tuto peněženku posunul dál za odpadkový koš, kde čekal na optimální chvílí pro odcizení. “Celé jeho počínání však sledoval zaměstnanec kamerového pracoviště policie, který zasahujícím policistům na místě sdělil, že tam mají dalšího podezřelého,“ dodala mluvčí. Nenápadný 72letý muž v reflexní bundě při prvním kontaktu s policistou odcizenou peněženku odkopl pryč, ale to mu už nebylo nic platné. Oba muži byli omezeni na osobní svobodě a převezeni na policejní služebnu. V současné chvíli jsou oba podezřelí z přestupkového jednání.