Co se dříve nosilo a do čeho se oblékal známý skladatel Bohuslav Martinů? Dozvíte se na výstavě v Poličce!

Zdroj: Centrum Bohuslava Martinů Polička

POLIČKA – V poličském muzeu a galerii vás do konce letošního roku čeká nová výstava Šaty dělaj Martinů, která ukáže proměny odívání během sedmdesáti let života Bohuslava Martinů. Výstava je doplněna o spoustu zajímavých módních doplňků a ilustrací z dobových časopisů.

Dozvíte se, jaké měl skladatel úspěšné životní epochy, kdy s ním lidé jednali jako v rukavičkách i jeho časy neúspěchu, doby let 1890 až 1959. „Návštěvníci se dozví nejen o obecném vývoji módy, ale také o tom, jak se v dané době oblékali členové rodiny Martinů za Rakouska-Uherska i v Československu, v Paříži a v USA, jak dokládají četné rodinné fotografie,“ uvedla kurátorka výstavy Stanislava Cafourková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Výstava tak nabídne zajímavé propojení dvou témat, a to proměny oděvů a života hudebního skladatele, poličského rodáka, Bohuslava Martinů. Uvidíte rozdíly mezi módními trendy jednotlivých období, kdy začaly ženy chodit v kalhotách nebo zjistíte, co bylo v módě za Bohuslavova mládí.