Řidička se vyhýbala protijedoucímu autu a srazila se s motorkářem. Policie hledá svědky nehody na Havlíčkobrodsku

HAVLÍČKOBRODSKO – Ke střetu osobního auta s motocyklem, při němž se zranili oba řidiči, došlo v neděli odpoledne u obce Habry na Havlíčkobrodsku. Pokud jste byli svědky této havárie, ozvěte se policistům na lince 158.

Nehoda se stala v neděli 1. října přibližně deset minut po páté hodině odpoledne na silnici I/38 mezi obcemi Kámen a Olšinky. „Řidička osobního vozidla Peugeot strhla řízení, aby zabránila střetu s protijedoucím osobním vozidlem modré barvy, které předjíždělo kolonu vozidel ve směru od obce Kámen. Při úhybném manévru dostala smyk, přejela do protisměru, kde došlo ke střetu s protijedoucím motocyklem Honda,“ popsala mluvčí policie Michaela Lébrová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Honda i Peugeot byly po střetu odhozeny na svodidla. „Řidič modrého osobního vozidla v jízdě pokračoval. Při dopravní nehodě došlo ke zranění obou řidičů,“ doplnila mluvčí. Požití alkoholu u řidičů policisté na základě dechových zkoušek vyloučili. Předběžná výše škody vyšplhala na více než 180 tisíc korun.

Policisté žádají svědky nehody, aby se jim přihlásili na lince tísňového volání 158. Obracejí se rovněž na řidiče, kteří mají ve vozidle kameru, jež průběh havárie, případně situaci před ní nebo po ní zaznamenala, aby se také přihlásili.