Video: Nový film Úsvit se představí divákům už tento pátek v Bio Central

ilustrační foto

HRADEC KRÁLOVÉ – Výpravný dobový film Úsvit režiséra Matěje Chlupáčka po úspěšném uvedení na filmových festivalech míří za diváky do kin po celé republice. Do Hradce Králové jej doprovodí režisér a producent Matěj Chlupáček, producentka Maja Hamplová, scenárista Miro Šifra, herec Ladislav Hampl a výkonný producent Jiří Holan. Projekci, která se koná 6. října od 19.30 v Bio Central, tak završí diskuse tvůrců s diváky.

„Máme radost, že se Úsvit představí divákům v Hradci Králové a věříme, že zde najde publikum, které po dlouhé době ocení český film, který patří na velké plátno. Úsvit vypráví velký filmový příběh ve výpravném hávu, kterému kino vyloženě sluší,“ zve producent a režisér filmu Úsvit Matěj Chlupáček.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Úsvit je druhým celovečerním filmem režiséra Matěje Chlupáčka, který je spolu s Majou Hamplovou také producentem snímku. Eliška Křenková v hlavní roli těhotné lékařky přijíždí v roce 1937, krátce před válkou, se svým manželem, ředitelem továrny, vystavět v Tatrách po vzoru Zlína pokrokové město Svit. Jejich plány ale naruší nález mrtvého těla novorozence v areálu fabriky. Helena kvůli bezpečí vlastního dítěte potřebuje zjistit, co se stalo, ale narazí na četné překážky, včetně svých vlastních předsudků…

Natáčelo se od května do září loňského roku v několika lokacích v České republice i na Slovensku – v Tatrách, u Lysé nad Labem, v Dřísech nebo právě ve Zlíně. Město Svit, kde se film odehrává, pak vzniklo unikátním způsobem v kombinaci reálných záběrů, nákladných dekorací a modelu celého města v poměru 1:7. Vedle Elišky Křenkové v její dosud největší filmové roli si zahráli Miloslav König, Milan Ondrík, Marián Mitaš, Luboš Veselý, Martha Issová, Ladislav Hampl, Richard Langdon, Jan Jackuliak ad. Rozpočet filmu Úsvit dosáhl téměř 90 milionů korun.

Na trailer se můžete podívat zde: