Řidič v ulici Ratibořská narazil do cyklistky bez helmy. Policisté hledají svědky

Foto: PČR

OPAVA – Nepříjemná dopravní nehoda se stala v ulici Ratibořská v Opavě Kateřinkách. Řidič při rozhlížení narazil do cyklistky. Žena následně z kola upadla na silnici. První pomoc jí poskytli dopravní policisté z Opavy, kteří právě jeli kolem. Policisté hledají svědky, kteří by jim děj nehody upřesnili.

Kolize se stala v pondělí 30. října dvacet minut před šestnáctou hodinou. Dvaapadesátiletý muž z Opavy, jel autem Tesla po vedlejší silnici od Pustých Jakartic na centrum. Najížděl do pravého pruhu, a přitom se rozhlížel doleva k ulici Hlučínská. V tento okamžik levou přední částí automobilu narazil do zadní části kola, které řídila jednašedesátiletá žena z Opavy. Cyklistka jela po hlavní silnici od ulice Hlučínská k centru města a přejížděla z levého jízdního pruhu do pravého. Mluvčí policie René Černohorský sdělil, že žena neměla na hlavě helmu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté, kteří jí poskytli první pomoc, s ženou počkali na příjezd sanitky, která ji odvezla do Slezské nemocnice v Opavě. Nikdo další se nezranil, Test na alkohol byl jak u cyklistky, tak řidiče negativní. Hmotná škoda je 30 tisíc korun. Nehodou se dále zabývají opavští dopravní policisté. Kromě informací od očitých svědků uvítají uniformovaní také záznamy z palubních kamer aut. Volejte na pevnou linku s číslem 974 737 259 nebo na mobilní telefon 735 788 950.