Molo bylo pokřtěno, otužilci vyrazili na zimní plavání

Foto: Oficiální www města Náchod

NÁCHOD – Nové molo mělo premiéru, posloužilo totiž při prvním ročníku dálkového a zimního plavání, které se odehrálo na Metuji na pěti tratích. Ceny pak předávalo vedení města.

Nové molo v Bělovsi na řece Metuje mělo v sobotu premiéru. Oddíl dálkového a zimního plavání totiž připravil pro otužilce závody v zimním plavání. Účastníkům bylo poskytnuto zázemí v prostorách Vily Komenský, následně na ně pak čekal vstup do vody o teplotě zhruba devět stupňů Celsia. Závodilo se na tratích 100, 250, 500 a 1000 metrů, ceny těm nejlepším pak uděloval starosta města. „Plovoucí molo je určeno především pro tréninkové aktivity sportovního klubu otužilců a má univerzální a všestranné použití. Je konstruováno tak, aby vydrželo celoroční změny povětrnostních podmínek a bez známek opotřebení odolalo letnímu UV záření i tuhým zimním mrazům,“ dodává k molu za město Nina Adlof.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.