Mladík se posilnil alkoholem a upadl do řeky

Ilustrační foto

BRNO – Velké štěstí měl včera jednadvacetiletý muž z Brna, který se opil a spadl do Svitavy. Hlídka proto rozjela velkou záchrannou akci.

Pozorná kolemjdoucí si všimla muže ležícího pod Zábrdovickým mostem. I když reagoval na její volání, měla o něj strach a zavolala na pomoc hlídku. Dobře udělala, jelikož v době jejího příjezdu mladík ležel obličejem ve vodě a hrozilo, že se utopí. Strážníci proto neváhali, jeden z nich slezl dolů a vytáhl ho na břeh. Naštěstí dýchal, komunikoval a poskytnutí první pomoci nebylo nutné. „Zmáčeného muže jsme zabalili do termo přikrývky a zavolali záchranáře. Do jejich příjezdu jsme kontrolovali jeho životní funkce,“ informuje mluvčí městské policie Jana Pokorná. Strážníci zjistili, že důvodem jeho pádu byla přemíra alkoholu. Nadýchal více než tři promile. Zdravotníci ho odvezli do nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.