Nová silnice slouží jako objížďka

Ilustrační foto

STŘÍBRO – V pondělí 6. listopadu došlo k uzavření mostu U Jána ve Stříbře pro veškerou dopravu nad pět tun.  Pro kamiony a autobusy, včetně MHD byla postavena nová trasa. Jde o spojnici mezi Třešňovou a Revoluční ulicí. Tato ulice bude teď na několik měsíců spojovat severní a jižní předměstí, osobní vozy mají možnost využít, jak této trasy, tak i objížďky přes most.

Pro chodce je přes most určen chodník, přiléhající k travnaté ploše (takzvaný Svinčák). Na severním předměstí došlo také k úpravám parkovacích míst a značení. To vše kvůli opravě mostu. Lidé ale dle slov starosty Stříbra radost nemají. Bojí se o svá obydlí, aby těžká doprava neponičila jejich okolí, ale také toho, že třeba budou mít problém v přecházení komunikace, nebo že zde bude velký hluk. Lidé se navíc bojí, aby tam tato doprava nezůstala trvale. To se však podle slov starosty města Stříbra Martina Záhoře nestane.

„Hledali jsme řešení řadu let, a toto bylo nejschůdnější. Lidé argumentují, že mohl být obchvat jinde, ale to opravdu nešlo, a to nejen z finančních důvodů. Teď je tedy situace taková, že most je skutečně v havarijním stavu a už se musí jednat a tohle je nejrychlejší možnost. Celá oprava by měla trvat do konce července 2024, pak by se vše mělo vrátit k normálu. Snažili jsme se na severním předměstí přizpůsobit parkovací místa, je tam značení, vše připraveno tak, aby lidé mohli využívat MHD, zastávka je na stejném místě. Prosím všechny o shovívavost a trpělivost,“ uvedl starosta Stříbra Martin Záhoř.