Srážka nákladního auta s vlakem v Pelhřimově. Policie hledá cestující z vlaku a další svědky

Foto: HZS Kraje Vysočina

PELHŘIMOV – Na železničním přejezdu v Pelhřimově došlo ve čtvrtek dopoledne ke střetu nákladního vozidla s osobním vlakem. Policisté hledají svědky nehody.

Nehoda se stala ve čtvrtek 9. listopadu před půl devátou dopoledne na přejezdu v ulici Za Náspem v Pelhřimově. Nikdo se naštěstí nezranil. „V osobním vlaku, který mířil z Tábora do Jihlavy, cestovalo devět osob. Dechové zkoušky u řidiče i strojvedoucího měly negativní výsledky,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Silnice i železnice byly po nehodě uzavřené. Místo vlaků mohli cestující využít náhradní autobusovou dopravu. Celkový odhad škody je 2,7 milionu korun. „Příčinu a veškeré okolnosti dopravní nehody prověřujeme,“ doplnila mluvčí policie Michaela Lébrová.

Policisté žádají cestující z vlaku, kteří po nehodě odešli, aby se přihlásili na lince tísňového volání 158. „Také uvítáme případné svědectví osob, které dopravní nehodu viděly,“ dodala Michaela Lébrová.

Foto: HZS Kraje Vysočina
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR