Blízko Třeboně došlo k čelnímu střetu dvou aut. Zranili se čtyři lidé

nedělní nehoda mezi Třeboní a Starou Hlínou (zdroj Policie ČR)

JINDŘICHOHRADECKO – V neděli v odpoledních hodinách došlo mezi Třeboní a Starou Hlínou k dopravní nehodě. Střetly se zde dva osobní automobily. Řidička jednoho z nich se podle informací policie dostatečně nevěnovala řízení a při projíždění zatáčky se čelně střetla s jiným automobilem.

Nehoda se stala v neděli 19. listopadu 2023 okolo čtvrté hodiny odpoledne na silnici I. třídy číslo 34 mezi Třeboní a Starou Hlínou. Střetla se zde dvě vozidla, Renault Megane a Renault Clio.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Řidička osobního vozidla Renault Megane jedoucí směrem na Třeboň se při jízdě dostatečně nevěnovala řízení a v mírné pravotočivé zatáčce vyjela do protisměru, kde se čelně střetla s protijedoucím vozidlem Renault Clio. To bylo po nehodě odraženo do ocelových svodidel,“ popsala policejní mluvčí Věra Mžiková.

Jak informovala mluvčí jihočeské záchranné služby Zuzana Fajtlová, při střetu došlo ke zranění čtyř osob a Zdravotnické operační středisko vyslalo k nehodě čtyři pozemní posádky a vrtulník. „Dvě osoby zůstaly po nárazu ve voze zaklíněny a bylo nutné jejich vyproštění. Všechny osoby utrpěly poranění převážně v oblasti trupu, podle prvotních vyšetření lehčího charakteru. Tři zraněné osoby jsme po zajištění převezli do českobudějovické nemocnice, čtvrtou pak do jindřichohradecké,“ sdělila mluvčí záchranářů.

Škoda na vozidlech a poničených svodidlech byla odhadnuta na 105 tisíc korun. „Dopravní nehoda je nadále v šetření dopravních policistů,“ dodala Mžiková.

nedělní nehoda mezi Třeboní a Starou Hlínou (zdroj Policie ČR)
nedělní nehoda mezi Třeboní a Starou Hlínou (zdroj Policie ČR)
nedělní nehoda mezi Třeboní a Starou Hlínou (zdroj Policie ČR)