Mladík napálil do stromu, přemohl ho mikrospánek

Foto: MPB

BRNO – Štěstí v neštěstí měl třiadvacetiletý řidič, který usnul za volantem a narazil do stromu. Vyvázl jen s naraženou rukou.

Jako první byli strážníci u nehody v Řečkovicích. Časně z rána tam našli auto ve stromě, které houkalo, mělo aktivované airbagy a poničenou kapotu. Opodál stál řidič a byl v šoku. Stěžoval si na bolest v předloktí, které měl oteklé, lékařskou pomoc však odmítal. „Svěřil se nám, že zřejmě usnul a ztratil kontrolu nad vozidlem. Dechová zkouška neprokázala požití alkoholu, vyrozuměli jsme proto hasiče a republikové kolegy,“ podotýká tisková mluvčí Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

O pár dní později hlídka usměrňovala dopravu na jihu města, kde došlo v Hanácké ulici k těžké dopravní nehodě. Srazilo se tam osobní auto s motocyklem. „Nejprve jsme odkláněli všechna auto mířící do Slatiny. Při ohledání místa havárie navíc státní policie našla nevybuchlou munici,“ dodává Skřivánková. Jednalo se o minometný granát, který policie odvezla do bezpečí. Strážníci na místě setrvali tři hodiny.