Nechte se unést dávnými časy historických kočárků a hraček na zajímavé výstavě v Litomyšli!

Zdroj: Muzeum Litomyšl

LITOMYŠL – V Regionálním muzeu můžete od 5. prosince 2023 do 3. března 2024  zhlédnout zajímavou výstavu historických kočárků, hraček a dobové módy ze sbírek Renáty Glänznerové. Přenesete se do světa kočárků, dětí, nadýchaných peřinek a povijanů. Uvidíte některé dobové oděvy, fotografie a hračky z bohatých sbírek Renáty Glänznerové. Výstava není jen pro malé a velké návštěvníky, ale nudit se nebudou ani pánové, které určitě zaujmou kočárky inspirované automobily nebo část věnovaná jejich údržbě a renovaci.

Více z historie dětských a loutkových kočárků nebo vozítek pro děti se dozvíte z textů Nadi Černé z Regionálního muzea Mělník. Část výstavy je věnovaná i známým českým kočárkům Liberta a jejich historii. „Srdečně vás zveme také na vernisáž výstavy, která proběhne na první adventní neděli 3. prosince 2023 ve 14 hodin v hlavní budově muzea. Vernisáž doplní ukázky výroby a prodej vánočních korálkových ozdob Růženy Navrátilové,“ sdělil Petr Chaloupka z muzea.

Čeká vás také doprovodný program Když přiletí čáp, který je určený veřejnosti i školním skupinám, focení v retro koutku s různými rekvizitami a bohatý adventní program.