Rozšíření dálnice D1 na šest pruhů pokračuje v nepřetržitém režimu

Foto: ŘSD JMK

BRNO – V rámci rozšíření dálnice D1 mezi mimoúrovňovými křižovatkami Brno-centrum a Brno-jih začalo Ředitelství silnic a dálnic Jihomoravského kraje v pondělí v noci převádět provoz do provizorně rozšířeného pravého jízdního pruhu v režimu dva pruhy v každém směru.

Ředitelství silnic a dálnic Jihomoravského kraje začalo v pondělí v noci převádět provoz do provizorně rozšířeného pravého jízdního pruhu v režimu dva pruhy v každém směru. Během přestavby dopravního značení se zredukuje provoz ve směru na Ostravu do jednoho jízdního pruhu v čase od 20:30 do 5:00 hodin od pondělí do středy. Více najdete v infoletáku. Dalším úsekem v rámci rozšíření dálnice D1 na šest pruhů mezi Kývalkou a Holubicemi je stavba mimoúrovňové křižovatky Brno-jih. „Nyní vybíráme zhotovitele přípravných prací a chystáme soutěž na zhotovitele hlavních stavebních prací,“ uvedlo ŘSD na sociální síti X. Předpoklad zahájení stavby je v druhém pololetí roku 2024.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.