V Blansku zachránil babybox další miminko. Je to chlapeček

ilustrační foto

BLANSKO – V pondělí po půl páté odpoledne se otevřela dvířka babyboxu na záchrance v Blansku. Někdo do babyboxu vložil děťátko zabalené v bleděmodré dece s bílou čepičkou na hlavičce.

Chlapeček vložený do blanenského babyboxu dostal jméno David po Davidu Truxovi, jednateli jedné z největších mlýnských společností v České republice, který je mimořádně štědrým mecenášem babyboxů, Jak uvedl zakladatel babyboxů Ludvík Hess, blanenský babybox za pět let pomohl vstoupit do života už druhému děťátku. „Je to chlapeček, na pohled zdravý s ošetřeným pupečníkem, vážící 2 500 gramů. Odvezli jsme jej do Dětské nemocnice v Brně, protože blanenská nemocnice nemá dětské oddělení,“ vysvětlila mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Malý Davídek je osmým letošním děťátkem. Skóre chlapečci versus holčičky upravil na 139:115 ve prospěch holek. Zároveň je 254. dítětem, které speciální schránka zachránila. Podle Hesse i David dostane novorozenecký dukát, kterým Česká mincovna obdarovává každé děťátko odložené do babyboxu. „Na Mikuláše, tedy 5. prosince, ve dvanáct hodin otvíráme 87. babybox, který instaloval Zdeněk Juřica v Nemocnici Kyjov,“ doplnil Hess.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.