Kroměříž oslaví příchod nového roku koncertem a slavnostním ohňostrojem

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Ukončení roku 2023 si mohou obyvatelé Kroměříže užít společně pod širým nebem. Na Hanáckém náměstí se uskuteční v neděli 31. prosince od 18. hodiny již tradiční silvestrovské rozloučení se starým rokem 2023 a symbolické vítání toho nového, tentokrát s číslovkou 2024.

Program zahájí v 18 hodin první část koncertu kapely Expo & Pension rock. V 18.45 přijde na řadu přání starosty Tomáše Opatrného do nového roku a ohňostroj, který světly a barvami potěší malé i velké a rozzáří nebe nad městem. Po něm bude pokračovat hudební program kapely Expo & Pension rock. Pro návštěvníky bude připravené občerstvení včetně horkých nápojů na zahřátí. Vstup na akci, kterou připravuje Dům kultury v Kroměříži, je zdarma.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Organizované oslavy příchodu nového roku nebyly v Kroměříži dříve obvyklé, lidé se scházeli spontánně na Velkém náměstí. Velký ohňostroj se konal několikrát v 90. letech na Velkém náměstí, slavil se jím také příchod nového milénia a v roce 2013 zpestřil oslavy 750. výročí založení města. V letech 2017, 2019 a 2021 se lidé těšili z ohňostroje na Hanáckém náměstí. V letech, kdy ohňostroj nepořádala radnice, Velké náměstí rozzářila pyrotechnika, kterou přinesli sami občané.