Prestižní ocenění Purpurové srdce putuje na zlínskou neonatologii

Foto: KNTB

ZLÍN – Velká radost panuje v perinatologickém centru zlínské porodnice. Primář Jozef Macko a vrchní sestra Marcela Pumprlová obdrželi prestižní ocenění Purpurové srdce v kategorii lékař a sestra.

Cena Purpurové srdce se původně udělovala vojákům jako ocenění za zranění v boji. Tento symbol bojovnosti a odvahy převzali i rodiče nedonošených dětí na celém světě. V České republice cenu uděluje nezisková organizace Nedoklubko, které pomáhá rodinám předčasně narozených dětí, podporuje neonatologická centra a zvyšuje informovanost veřejností s problematikou předčasných porodů. Letos poprvé bylo ocenění poprvé uděleno v kategorii Cena rodičů. Lidé napříč ČR tak mohli hlasovat pro „svého“ lékaře a sestru. A právě v této kategorii zvítězili Jozef Macko a Marcela Pumprlová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Jsem šťastná za každé ocenění naší práce. Každý den se probouzím s pocitem, že to, co děláme, je nejkrásnější zaměstnání a poslání, a teď i s vědomím, že ho děláme dobře. Získat ocenění navržené rodiči je to nejúžasnější, co mě v mé kariéře mohlo potkat. Uznání mi dává ještě větší odhodlání a závazek do budoucna. Je pro mě ctí být součástí této komunity, pečující o nejmenší a nejkřehčí pacienty. Ocenění však patří všem mým kolegyním, lékařům, sanitářům, bez nich by to nešlo,“ raduje se Marcela Pumprlová.

„Ocenění si velmi vážím a beru ho jako ohodnocení dlouholeté práce všech kolegů na zlínské neonatologii. Když nám někdo svěří své dítě, cítíme, jak tíha odpovědnosti stoupá, ale je to také úžasné privilegium, když můžeme něco změnit k lepšímu. Důležitou součástí naší práce jsou ale právě rodiče. Ve většině případů velcí bojovníci, kteří by si také zasloužili cenu,“ říká Jozef Macko. Ten příští rok oslaví třicátý rok práce ve zlínské krajské nemocnici a ocenění Purpurové srdce získal již podruhé.

Foto: KNTB