Přijďte na Den otevřených dveří zrekonstruované pobočky knihovny v Opavě – Kylešovicích

Foto ilustrační: Pixabay

OPAVA – Půlroční rekonstrukce a rozšíření budovy pobočky Knihovny Petra Bezruče v Opavě– Kylešovicích je u konce. Veřejnost se může těšit na Den otevřených dveří s bohatým programem pro děti i dospělé, vstup je zdarma. Přístup do knihovny je bezbariérový a před pobočkou zaparkuje sedm aut.

Přijďte na Den otevřených dveří

Slavnostní otevření knihovny je naplánované na čtvrtek 23. listopadu. Lidé si budou moci své oblíbené knížky zapůjčit již v pondělí 27. listopadu, nicméně v neděli 26. listopadu mohou všichni Opavané přijít na Den otevřených dveří pobočky. „Čekat je bude doprovodný program a prohlídka zrekonstruovaných prostor,“ sdělil pracovník vztahů k veřejnosti města Opavy Martin Kůs. Těšit se můžete také na vernisáž výstavy s názvem Fotodílna, kde uvidíte fotografie dětí, které je nafotily v rámci příměstského tábora. Na programu bude také menší pěvecké a bubenické vystoupení.

Prohlídnout knihovnu si v neděli můžete od 10:00 do 16:00. Děti se mohou po celou dobu těšit na dílničky, Divadlo Pajáda Opava zahraje dětem v 11:00 pohádku O perníkové chaloupce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Foto: Město Opava

Na pobočce najdete více knih!

Nejviditelnější změnou je dispozice budovy. Bývalá varna mateřské školy, ve které sídlil svaz invalidů je nyní upravená pro potřeby pobočky. Knihovna se pyšní také upravenou střechou, novými okny, plášť budovy je také nový. Samotná knihovna se tedy v rámci objektu přesunula do větších prostor. Knihomolové se tak mohou těšit, že nově v knihovně naleznou více knih. „Kylešovická knihovna Petra Bezruče je prvním realizovaným projektem v Moravskoslezském kraji, další tři mají dotaci už schválenou,“ informovala ředitelka ostravské pobočky Centra pro regionální rozvoj České republiky, která projekty na obnovu knihoven zastřešuje.

Moderní technické vybavení knihovny pak umožňuje návštěvníkům osvojovat si technické a digitální dovednosti prostřednictvím edukačních programů knihovny. Ke vzdělávání dětí, mládeže i seniorské generace budou knihovníci nově využívat robotickou hračku.

Zakázka vyšla město Opava jako zřizovatele knihovny na 17,6 milionu. Práce na budově stály 15,6 milionu, vybavení si vyžádalo dalších 1,65 milionu. Celý projekt Rekonstrukce pobočky Knihovny Petra Bezruče – Kylešovice byl spolufinancován částkou 13,4 milionu Evropskou unií v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.