V Prostějově dnes začal vánoční jarmark

Vánoční jarmark v Prostějově
Vánoční jarmark v Prostějově, foto Magistrát města Prostějova

PROSTĚJOV – Dnes začal na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově vánoční jarmark, který potrvá až do soboty 23. prosince. Ode dneška tu už také stojí vánoční strom, který čeká na své nazdobení a rozsvícení. Kromě toho jsou pro vás připraveny i další atrakce, které vám zpříjemní předvánoční období.

Náměstí TGM v Prostějově před Vánocemi tradičně ožilo. Dnes začal vánoční jarmark, na kterém prodejci nabízí jak rukodělné výrobky, sladkosti, vykrajovátka na cukroví, ovčí kožešiny, tak i jmelí, sýrové speciality a nechybí ani tradiční punče, které se letos podávají do vratných plastových kelímků. Už v pátek 24. listopadu se tu také rozsvítí vánoční strom a svůj provoz zahajuje i oblíbené kluziště. O víkendu se pak mohou svézt vánočním vláčkem nejmenší návštěvníci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Vánoční strom na náměstí

Náměstí ode dneška dominuje dvanáctimetrový smrk omorika z majetku města. Jeho rozsvícení je naplánováno už na tento pátek 24. listopadu. Při rozsvícení se zároveň dozvíte, jak se bude vánoční strom letos jmenovat!. „V anketě se sešla celá řada zajímavých návrhů, takže je z čeho vybírat,“ píše se na webu města.

Vánoční vláček pro děti

Velmi oblíbená atrakce potěší nejmenší návštěvníky v období adventu rovnou dvakrát. Novinkou loňských vánočních trhů se stal vláček nabízející okružní jízdu vánočně nazdobeným náměstím. Atrakce měla kladné ohlasy, proto se město rozhodlo jí letos do programu Prostějovské zimy 2023 opět zařadit. Nástupním místem je tak, jako minule, prostor u zvoničky před radnicí, jízda je pro děti i jejich doprovod zdarma. První termín, kdy vláček děti proveze, je již tento víkend, 25. a 26. listopadu, vždy od 13:00 do 19:00 hodin. Další šanci pak budou mít o třetím adventním víkendu, to znamená 16. a 17. prosince, opět ve stejném čase.