Veselý Kopec od příští soboty provoní Vánoce. Užijte si oblíbený vánoční program!

Zdroj: NMVP

CHRUDIMSKO – Na Veselém Kopci vás od 2. do 10. prosince čeká oblíbený vánoční program, na kterém se dozvíte spoustu zajímavostí z dob minulých. Uvidíte, co nesmělo chybět na štědrovečerním stole, jak lidé trávili Štědrý večer, a také ukázky výroby vánočních předmětů.

Slavnostně vyzdobené roubenky přiblíží tradiční činnosti a obyčeje adventního období od poloviny 19. století do poloviny 20. století. „Návštěvníci se například dozví, jak vypadalo pohoštění pro dračky peří a přadleny, jaké dárky mohly děti před sto dvaceti lety nalézt v mikulášské nadílce, co nesmělo chybět na štědrovečerním stole nebo jak lidé trávili Štědrý večer,“ uvedla Ilona Vojancová z  Národního muzea v přírodě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po celý program uvidíte ukázky výroby vánočních předmětů, například malování skleněných ozdob, výrobu ozdob ze skleněných perliček, pletení ozdob ze slámy nebo pečení perníků z dřevěných forem. O víkendu jsou zase připravena různá hudební vystoupení. Děti se mohou zapojit do připravené vánoční hry a popřemýšlet o tom, jaký dárek donést Ježíškovi. Na závěr prohlídky se děti stanou součástí veselokopeckého betlému a vyzkouší si úlohu darovníků.

 

V neděli 3. prosince dorazí na Veselý Kopec Mikuláš se svým doprovodem. Program zakončí v neděli 10. prosince Adventní jarmark, kde uvidíte pozvané řemeslníky z celé České republiky.