VIDEO: Heslo pomáhat a chránit naplnili doslova a do písmene. Policisté darovali krev

Foto: PČR

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ/OSTRAVA – Policisté a civilní zaměstnanci z Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje se opět rozhodli, že udělají dobrý skutek a společně darují krev. Zapojili se již popáté do kampaně Daruj krev, zachraň život.

Tekutinu nejvzácnější společně darovali v pondělí 20. listopadu. „V Krevním centru Fakultní nemocnice se sešlo okolo šesti desítek policistů a civilních zaměstnanců, a to nejen z řad letitých dárců. Téměř dvacet z nás byli prvodárci. V krevním centru čekal velice příjemný personál, který nám po celou dobu pomáhal,“ sdělila mluvčí policie Eva Michalíková. Letos poprvé darovalo krev přes 65 dárců!

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Video: PČR

Příjemným zpestřením, které na policisty a ostatní dárce čekalo, byla možnost nechat si přeměřit svůj zrak, a také zjistit svůj obsah tuku, svalové hmoty a vody v těle. Malé dárečky a informace měli nachystané také zástupci Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra. Dárcům se dostalo poděkování od ředitele Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje Tomáše Kužela, ředitele Fakultní nemocnice v Ostravě Jiřího Havrlanta, primářky Fakultní nemocnice Zuzany Čermákové a v neposlední řadě zazněla také slova poděkování z úst Naděždy Kalužové, která se za krevní centrum spolupodílela na organizaci. Další podobnou akci plánují policisté v úterý 23. dubna 2024.

Foto: PČR
Foto: PČR