Zastupitelé rozhodli. V Písku se bude stavět bazén nový

vizualizace nového bazénu v Písku (zdroj mesto-pisek.cz / Projektil Architeti, s. r. o.)

PÍSEK – Písečtí zastupitelé na svém pondělním jednání rozhodli, že město bude stavět nový plavecký bazén pod lesnickou školou. Rekonstrukce stávajícího bazénu a vyhlášení místního referenda nezískalo dostatečnou podporu. Rada města musí nyní bez zbytečných odkladů vyhlásit výběrové řízení a musí také nejpozději do dokončení stavby nového bazénu připravit a zastupitelstvu předložit varianty dalšího možného využití stávajícího bazénu.

Jak informovala mluvčí písecké radnice Petra Měšťanová, rozhodnutí padlo po zhruba čtyřhodinové debatě. Pro stavbu nového bazénu se vyslovilo 18 z 27 zastupitelů. „Je to poprvé kdy bylo o bazénu rozhodnuto takto výraznou většinou. Mandát k tomu bazén postavit je nyní silnější než kdy dříve,“ řekl starosta Michal Čapek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na úvod jednání odprezentoval výsledky práce výboru pro bazén jeho předseda Luboš Průša. „Zmínil všech pět možných variant řešení, které výbor rozpracoval, ty zahrnovaly jak rekonstrukci současného plaveckého bazénu, tak stavbu nového. Věnoval se i otázce platnosti referenda z roku 2013, v němž lidé rozhodli o tom, že má město postavit nový bazén na jiném místě a po dobu jeho výstavby má být zachován provoz stávajícího,“ upřesnila mluvčí písecké radnice.

Opoziční zastupitelé z uskupení Písek srdcem a rozumem a Hlas Písku navrhovali zrekonstruovat bazén pod hradbami a nový nestavět. Padl také návrh odložit rozhodnutí a získat vyjádření Ministerstva vnitra, zda je referendum po tolika letech ještě právně závazné. Řešila se i otázka financí. Zastupitele zajímalo, zda město bude mít i na jiné investiční akce.

Starosta Michal Čapek připomněl, že město má na svých účtech více než 500 milionů korun vyhrazených řadu let právě na nový bazén. Díky tomu bude schopno dostavět dům pro seniory v Sovově ulici a realizovat další velké investice, jako je stavba nového křídla ZŠ T. Šobra nebo třeba sportovní haly.

„Podle projektu vyroste pod lesnickou školou areál, který návštěvníkům nabídne vnitřní pětadvacetimetrový bazén s osmi drahami, dětský výukový bazén se skluzavkou, relaxační bazén s teplou slanou vodou a masážními tryskami, vířivku, Kneippův chodník a tobogán dlouhý sto dvanáct metrů s vlastním dojezdovým bazénkem. Ve wellness části bude saunový svět se čtyřmi různými saunami a ochlazovacím bazénkem venku na střeše. Ve venkovním areálu budou dva bazény, kromě zábavního bazénu se skluzavkou a lezeckou stěnou tu bude i hluboký bazén se skokanským prknem, a brouzdaliště pro děti. Vodní plocha krytých bazénů bude šest set devadesát metrů čtverečních,“ přiblížila projekt nového bazénu Měšťanová.