Bond in Motion: Výstava originálních vozidel z filmů o agentovi 007 přijíždí do Prahy

Zdroj: https://bondinmotion.cz/

PRAHA – V Křižíkových pavilonech na pražském Výstavišti zaparkuje od 7. prosince 2023 do 31. března 2024 putovní výstava originálních vozidel a techniky z filmů o slavném agentovi 007 Jamesi Bondovi – Bond in Motion. I když se charakter Bonda v čase od roku 1962 proměňoval, vozidla zůstala klíčovou součástí půvabu této série a vy nyní máte možnost si je pěkně zblízka prohlédnout!

Tato neuvěřitelná sbírka zahrnuje automobily, motocykly, lodě, letadla, vrtulníky, a dokonce i pouzdro na violoncello, které použil Bond také jako dopravní prostředek – jako sáně v legendární scéně s Timothym Daltonem a Maryam d’Abo. Většina exponátů navíc nese autentické stopy kaskadérských kousků prováděných během natáčení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Velkolepá výstava Bond in Motion, rozprostřená na ploše téměř 3000 m², je rozdělena do světů inspirovaných čtyřmi živly: ohněm, zemí, vodou a vzduchem. Mezi vzrušujícími exponáty najdeme modely jako Lotus Esprit Turbo z filmu „Jen pro tvé oči“, Aston Martin V8 z filmu „Dech života“, BMW Z8 z „Jeden svět nestačí“ a Aston Martin DB10 z „Spectre“. Pro místní nadšence je na výstavě k vidění dokonce skutečný Aston Martin DBS z filmu „Casino Royale“, natáčený právě v České republice.