V parku na Karlově vznikne umělecká instalace na památku zbořené dětské nemocnice

Zdroj: Městská část Praha 2

PRAHA – Praha 2 oznámila výsledky výtvarně-architektonické soutěže, která měla za cíl oživit prostor parku na Karlově a přispět k celkové revitalizaci tohoto veřejného místa. Z 41 soutěžních návrhů se nakonec stal vítězem návrh od architektů Jana Darkse a Davida Velíka. Soutěž, financovaná z programu hlavního města Prahy „Umění pro město,“ podporuje současné umění, které dotváří kvalitní veřejné prostory.

Vítězný návrh je nevšedním moderním uměleckým dílem s jedinečným propojením historie a atmosférou tohoto pražského místa. I když jen symbolicky, na Karlov se vrátí dětská nemocnice, která zde stála před vybudováním Nuselského mostu a byla zbořena v roce 1971. „Na výběru vítěze se podíleli jak zástupci Prahy 2, tak i přední čeští architekti a umělci, jako je architekt Petr Janda, kurátorka Denisa Václavová, umělec Josef Bolf nebo umělec Vladimír Brož aka Vladimír 518. Fakt, že se porota na výsledném návrhu shodla jednomyslně, pouze podtrhuje hodnotu díla, které na Karlově vznikne. Určitě to může být pozitivní inspirace pro další města a obce,“ přibližuje průběh soutěže místostarosta Prahy 2 Jan Recman, který byl zároveň jedním z porotců soutěže.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.